مراسم امضای قرار داد ساخت تجهیزات تلفن همراه برای 6 میلیون مشترك امروز 8 آبان 85 با حضور رئیس جمهوری ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس محمود احمدی نژاد در آغاز این مراسم گفت: امروز به لطف خدا شرایط برای یك جهش بلند به سمت قله‌ها برای ملت ما در همه عرصه‌ها فراهم شده است.

رئیس جمهور با بیان اینكه امروز هیچ مرزی بین ملت و دولت وجود ندارد و همه یك اندیشه فكر و آرمان بلند داریم تصریح كرد: باید تلاش كنیم كشور را در همه زمینه‌ها بسازیم چرا كه تنها دست توانمندی كه كشور را به سمت قله‌ها می‌رساند دست ایرانی است.
 
وی با اشاره به اینكه در دنیای امروز مناسبات سنگین و سخت برای تسلط و سلطه است وجود دارد ادامه داد: این معیارها بر خلاف معیارها و اعتقاد ما است كه خواهان نشر علم هستیم چرا كه ما كل جامعه را می‌بینیم و تعالی همه را می‌خواهیم و این در حالی است كه بسیار از قدرتهای جهانی در نقطه مقابل ما حركت می‌كنند و آسایش خود را در چپاول دیگران دنبال می‌كنند.

احمدی نژاد با بیان اینكه باید به اندیشه‌ها استعدادها و جوانان كشور خودمان متكی باشیم و كشور را بسازیم بیان داشت وظیفه دولت نیز این است كه راه را بگشاید و مقررات را اصلاح نماید.

وی با انتقاد از گرایشی كه در بخشی از سیستم اجرایی كشور برای راحتی وجود دارد گفت: این سیستم باید اصلاح شود چرا كه ما مصمم هستیم از تولید و صنعت داخلی حمایت كنیم.
 
وی خطاب به صنعت گران و تولید كنندگان داخلی گفت: یك وظیفه هم بر عهده شما هست و آن اینكه پیشرفت و تعالی كشور را جز سود خود بدانید چرا كه كار اقتصادی معطوف به سود است.

احمدی نژاد افزود: عده‌ای همه صنعت و مخابرات دنیا را در دست خود گرفتند و تلاش می‌كنند رقیب جدیدی وارد این عرصه نشود و در این راه از هر حربه‌ای استفاده می‌كنند.
 
وی با بیان اینكه جوانان باهوش و تحصیلكرده ایرانی می‌توانند با یك مدیریت مناسب در خدمت تعالی كشور باشند اظهار داشت: من بر این باور هستم كه ما می‌توانیم همه نیازهای مخابراتی كشورمان را در داخل تولید كنیم و حتی در افق 10 تا 15 ساله به شرط اینكه به دنبال راحتی و زود نتیجه گرفتن نباشیم صنعت مخابرات منطقه را در دست خود بگیریم.
 
رئیس جمهوری با تاكید به حمایت دولت از اندیشه و تولید داخلی گفت: من قلم‌ها و زبانهای زهر‌آگینی یا خود ناباورانه و یا ارتباطاتی دارند و منتظر هستند اتفاقی بیافتد و یا مشكلی پیش آید و جشنی بگیرند می‌بینم.
 
احمدی نژاد در پایان به وزارتخانه‌های صنایع و معادن و ارتباطات و فن آوری اطلاعات توصیه كرد نظارت بیشتری بر قرار دادها داشته باشند و الزامات ساخت داخلی را تا آنجا كه میسر است لحاظ كنند.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: گوشی،     |
نظرات()