همشهری‌آنلاین:

 


طراح زبان برنامه‌نویسی فلش راهی را برای ترجمه كد خود برای اجرا در آیفون یافته كه اجرای برنامه‌های مبتنی بر فلش را در این تلفن هوشمند امكان‌پذیر می‌كند

به گزارش ایسنا، برنامه‌های نوشته شده به زبان برنامه‌نویسی فلش شركت ادوب سیستمز در حال حاضر نمی‌توانند برروی تلفن هوشمند معروف اپل اجرا شوند.

ادوب سال‌های متوالی بدون اینكه موفقیتی داشته باشد برای متقاعد كردن اپل به‌منظور صورت دادن تغییرات فنی در نرم‌افزار آیفون و امكان‌پذیر كردن اجرای برنامه‌های فلش در این دستگاه تلاش كرده است.

ادوب به تازگی اعلام كرده ابزاری را معرفی می‌كند كه به برنامه‌نویسان رایانه امكان می‌دهد برنامه‌های نرم‌افزاری خود را كه به زبان فلش می‌نویسند به كدی برگردانند كه در آیفون كار می‌كند.

فلش به شكلی طراحی شده كه برنامه‌نویسان می‌توانند مجموعه‌ای از كدها را بنویسند كه در انواع رایانه‌ها و دستگاه‌ها از جمله گوشی‌های مبتنی بر نرم‌افزار گوگل، مایكروسافت، نوكیا و پالم اجرا می‌شود.

اپل تنها عرضه‌كننده بزرگ گوشی بوده كه حاضر به همكاری با ادوب نشده است. ابزار جدید ادوب به طراحان امكان می‌دهد قطعه نرم‌افزاری دومی را ایجاد كنند كه می‌تواند از طریق فروشگاه آنلاین App store توزیع شود. قرار است نسخه آزمایشی این ابزار برای تبدیل برنامه‌های فلش به كد قابل اجرا در آیفون از سوی ادوب منتشر شود.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: اپل،     |
نظرات()