همشهری‌آنلاین-محمد رسولی:                            
شركت سوئدی سونی‌اریكسون افزایش سه برابری سود خالص خود در سه‌ماهه چهارم سال 2006 را ، موزیك‌پلیر و دوربین‌های نصب شده بر روی گوشی‌های جدید خود می‌داند.

بنابر گزارش مسئولان این شركت، سود شركت در این 3 ماه، 447 میلیون یورو بوده كه نسبت به زمان مشابه در سال 2005( 144 میلیون یورو) ، سه برابر شده است. فروش این شركت در این مدت با 61 درصد رشد به 26 میلیون گوشی رسیده كه بسیار چشمگیر است.

 بسیاری از كارشناسان دلیل این موضوع را سری جدید گوشی‌های این شركت یعنی Walkman و Cyber-shot می‌دانند كه با ارائه دوربین‌های با كیفیت و موزیك‌پلیر بسیار عالی و قیمت‌های مناسب باعث جذب تعداد زیادی از مشتریان به سمت خود شده است.


این رشد چشمگیر كه نوید یك سال بسیار خوب و قدرتمند را برای این شركت سوئدی می‌دهد، باعث رشد 0.7 درصدی سهام این شركت شده  و آن را به 4.22 دلار در بازار بورس استكهلم رسانده است.كل فروش سونی‌اریكسون در سال 2006 نیز با رشد 64 درصدی نسبت به سال 2005 به 3.78 بیلیون یورو رسیده است.


این روند رو به رشد در شركت سونی‌اریكسون باعث مشكلات بسیار برای رقبای معروف آن یعنی  موتورولا  و  نوكیا گردیده و بسیاری از مشتریان خود را به این ترتیب از دست داده‌اند.
هفته گذشته نوكیا كاهش 9 درصدی فروش را اعلام كرد و به نظر می‌رسد وضعیت موتورولا از این هم بدتر باشد.


شركت  سونی‌اریكسون كه تلفیقی از  شركت ژاپنی سونی و شركت سوئدی اریكسون است، در ابتدای كار مشترك خود، چندان مورد توجه مشتریان قرار نگرفت ولی در سال 2006 با ارائه محصولات جدید ، در واقع توانست بسیاری از مشتریان را مجاب به خرید كند.


 در صورتیكه روند این شركت به همین شكل ادامه پیدا كند و رقبا نتوانند محصولات جدید و قابل رقابت ارائه كنند، به نظر می‌رسد در انتهای سال 2007 بتواند سهم عمده ای از بازار گوشی‌های همراه را به خود اختصاص دهد

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: گوشی،     |
نظرات()