همشهری‌آنلاین
شركتهای سونی بی ام جی‌ و وارنر موزیك با عقد قرارداد مشترك  با یك شركت چینی، عملا وارد بازار عظیم شبكه تلفن همراه این كشور شدند.

این دو شركت كه در زمینه موزیك و فروش آنلاین متخصص هستند با همكاری شركت چینی اكسس قرار است سرویس موزیك و صوت را بر روی یكی از شبكه‌های تلفن همراه چین به نام ACCESS CHINA MEDIA ارائه دهند.
با راه‌اندازی این سرویس، كاربران می‌توانند با گرفتن شماره خاصی، از امكانات صوتی آن نظیر موزیك‌های مورد علاقه ، موزیك جهت زنگ تلفن و ... استفاده كنند.
اكسس شركتی است كه كمتر از یك‌سال پیش در چین راه‌اندازی شد و تخصص ویژه‌ای در سرویس موزیك بر روی شبكه تلفن همراه دارد. آنها از روش‌های خاص امنیتی برای حفاظت از موزیك‌های موجود بر روی شبكه استفاده و كپی‌رایت را هم كاملا رعایت می‌كنند. با این سیستم آنها از كپی غیر مجاز آهنگ‌ها جلوگیری كرده و كاربران تنها می‌توانند تمام یا قسمتی از آهنگ را گوش كنند و در صورت تمایل می‌توانند آن را خریداری كنند. همچنین با سیستم رمزگذاری و امنیتی از به سرقت رفتن اطلاعات و فایل‌ها در شبكه تلفنی خود جلوگیری ‌كنند.
در حال حاضر تنها شركت سنگاپوری موبایل وان (MobileOne) اجازه فعالیت در شبكه تلفن همراه چین را دارد و شركتهای سونی و وارنر موزیك به تازگی موافقت دولت چین برای فعالیت در شبكه تلفن همراه این كشور را دریافت كرده‌اند. شركت اكسس  نیز به تازگی در كشورهای جنوب شرق آسیا شروع به فعالیت كرده است.
چین با میلیونها تلفن همراه و چندین شبكه مختلف، بازار بسیار بزرگی برای شركتهای بزرگ محسوب می‌شود و به دنبال صدور مجوز فعالیت برای شركتهای خارجی در دو سال اخیر، بسیاری از آنها به این كشور هجوم آورده‌اند تا از این سرمایه عظیم بی‌بهره نمانند

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    |    |
نظرات()