مسوول شرکت ارتباطات سیار ایران:
تمام استانها تا پایان امسال به سیستمGPRS مجهز می شوند
معاون نظارت و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: تمام استانهای کشور تا پایان سال جاری به سیستم GPRS ( اینترنت روی موبایل ) مجهز می شوند.
"غالب حریری" روز دوشنبه در غرفه همراه اول نمایشگاه تله کام 2009 در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون سیستم GPRS همراه اول در شهر تهران فعال است اما سرعت این سیستم ثابت نیست و کیفیت دسترسی به اینترنت روی موبایل نیز متغیر و در ساعات اوج مراجعه ( پیک ) کیفیت پایین است.
وی با اشاره به برنامه شرکت ارتباطات سیار ایران برای تکامل شبکه ارتباطی اظهار داشت، شرکت ارتباطات سیار در خرید تجهیزات با آینده نگری عمل می کند و سعی دارد تجهیزاتی را خریداری کند که در صورت جهش فناوری تلفن همراه کشور از نسل دوم به نسل سوم (جی 2 به جی 3 ) با مشکل مواجه نشویم و امکانات اولیه برای استفاده از تلفن های نسل سوم را داشته باشیم .
حریری تاکید کرد، شبکه تلفن همراه اول تاکنون توسعه لازم از نظر کمیت را داشته و اکنون تمام توجه شرکت ارتباطات سیار روی بخش کیفیت خدمات و ارایه هر گونه قابلیت و خدمات جدید در شبکه است .
معاون نظارت و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: این شرکت در دو تا سه ماه اخیر یک برنامه جدی در زمینه ارتقای کیفیت شبکه تنظیم کرده و به نتایج خوبی نیز دست یافته است.
حریری یکی از کارهای اساسی اجرای طرح را " نگهداری پیشگیرانه " عنوان کرد که با اجرای این برنامه 60 درصد از میزان خرابیهای ناخواسته کاسته می شود .
وی افزود: هم اکنون مشکلات شبکه همراه اول را در سطح مناطق می توانیم تشخیص دهیم ولی امکان رسیدگی به مشکلات تک به تک مشترکان را نداریم و امیدواریم تا پایان امسال ، امکان بررسی مشکلات مشتریان را کسب کنیم .
اقتصام ** 1579 **1561

 خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: همراه اول،     |
نظرات()