نرم افزار های قرآنی موبایل در نمایشگاه قرآن
سه نرم افزار قرآنی موبایل به نام های "حبل المتین" ، "قرآن همراه" و "نورالطریق" در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عرضه می شود.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، جستجوی پیشرفته در متن قرآن(جستجوی عطفی و فصلی)، ارائه یک لغت نامه T9 از الفاظ قرآنی، نمایش ترجمه و تفسیر سوره های قرآن و امکان جستجو در آن ها، ارائه متن کامل بیش از 20 ترجمه فارسی و 8 عنوان تفسیر، ترتیل کامل قرآن با صدای 6 قاری برجسته از امکانات نرم افزار حبل المتین است که توسط شرکت پیشگامان موج تلفن همراه عرضه شده است.
همچنین امکان تنظیم تکرار قرائت آیات، امکان همزمانی قرائت با نمایش متن آیه، امکان چرخش متن، جهت سهولت در امر مطالعه، امکان نشانه گذاری سوره و آیه مورد نظر در متن قرآن، ترجمه و تفسیر ، امکان استخاره، دسترسی به آیات خاص با دادن نشانی آیات و تلاوت پیوسته قرآن و نیز به روز رسانی و افزودن قابلیتها توسط نسخ ‌update و محدودیت نصب بر روی تنها سه گوشی از دیگر مشخصات این نرم افزار قرآنی است.
بنابر این گزارش نرم افزار "قرآن همراه" نیز که به همت موسسه نرم افزاری کوثر تولید شده است، دارای قابلیت نمایش قرآن با خط عثمان طه در 604 صفحه و 5 دوره ترتیل از استاد پرهیزگار، سعدالغامدی، منشاوی، سدیس، عبدالباسط و ترجمه گویای استاد انصاریان است.
در این نرم افزار نرجمه گویای انگلیسی ibrahim walk و 4 متن ترجمه فولادوند، مکارم شیرازی، قرائتی و انصاریان و تفسیر نور و نمونه به همراه ترجمه انکلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، مالزیایی، اسپانیایی و اردو قرار دارد.
همچنین در این بسته نرم افزاری که قابلیت نصب نامحدود را دارد، امکان جستجو در متن قرآن و نمایش نتیجه با خط عثمان طه و قابلیت تکرار ترتیل هر صفحه، و علامتگذاری صفحات را برای کاربران فراهم کرده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1 دی 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: اخبار،     |
نظرات()