سلیمانی: هزینه اینترنت روی موبایل 50 تا 60درصد کاهش می یابد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کاهش هزینه اینترنت روی موبایل دردستور کار مجمع مخابرات قرارگرفته است و بزودی شاهد کاهش قیمت 50 تا 60 درصدی این خدمات خواهیم بود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا،" محمد سلیمانی" روز سه شنبه در آیین گشایش همایش " آی سی تی روستایی" با شعار " یک روستا، یک دفتر، یک دنیا خدمات" گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد کاهش قیمت اینترنت روی موبایل را به شرکتهای مخابرات و ارتباطات سیار ارایه کرده است و آنها این پیشنهاد را پذیرفته اند.
وی در مورد کاهش تعرفه اینترنت پرسرعت گفت: هزینه اینترنت پرسرعت در اوایل سال جاری 20 درصد کاهش یافته است ، بنابراین الان برنامه ای برای کاهش تعرفه آن نداریم و با قیمتهای کنونی نیز 6 تا 7 میلیون متقاضی وجود دارد.
سلیمانی افزود: هم اکنون خطوط "ای دی اس ال" 128 کیلوبایت با اشتراک 10 نفره به قیمت 99 هزار ریال بدون محدودیت حجم دانلودکردن از سوی شرکتهای دولتی و خصوصی به مردم واگذار می شود.
وی تاکید کرد، بدنبال راهکارهایی برای کاهش قیمت این خطوط نیز هستیم ولی باتوجه به بالابودن هزینه تمام شده در این بخش ، درحال حاضر امکان پایین آوردن قیمت وجود ندارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد دوبرابر شدن هزینه تلفن اینترنتی گفت: درگذشته ارتباط شرکتهای ارایه دهنده تلفن اینترنتی از شبکه زیرساخت عبور نمی کرد، درنتیجه مدیریت کشور برآنها اشراف نداشت که این امر خلاف قانون و مقررات است.
سلیمانی افزود: شرکت زیرساخت هم اکنون دنبال راهکارهایی است که ارتباط شرکتهای ارایه دهنده تلفن اینترنتی ( وی او ای پی) ازشبکه زیرساخت عبور کند.
به گفته وی ، پیش از این شرکتهای ارایه دهنده خدمات تلفن اینترنتی وجهی به اپراتورها نمی پرداختند، درحالیکه این شرکتها درمسیر ارتباط با خارج در چند مسیر از خدمات اپراتورها و شرکتهای زیرساخت استفاده می کردند که بامحاسبه هزینه این خدمات ، شرکت زیرساخت پیشنهاد کرده است ، شرکتهای ارایه دهنده خدمات تلفن اینترنتی برای هر دقیقه مبلغی را پرداخت کنند که این امر احتمالا افزایش قیمت تلفن اینترنتی را سبب شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش تعرفه مکالمه تلفن همراه را تکذیب کرد و گفت: وزارتخانه موافق افزایش تعرفه تلفن همراه نیست و کاهش قیمت خدمات "جی پی ار اس "( خدمات ارزش افزوده) را دنبال می کند.
وی افزود: درحال حاضر استانهای تهران و مازندران دارای شبکه "جی پی ار اس" هستند و برای کل کشور نیز در شش ماهه دوم امسال اقدام خواهد شد.
گفتنی است ، این همایش تا فردا درتهران به کار خود ادامه می دهد.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    |    |
نظرات()