بهره برداری ازآمبولانس "‌ICU" ‌موبایل پیشرفته درزنجان آغاز شد
زنجان- به مناسبت گرامیداشت هفته ی سلامت یک دستگاه آمبولانس " ‌آی سی یو "‌ موبایل پیشرفته دراستان زنجان به بهره برداری رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، هزینه ی خرید این آمبولانس را یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: ‌این اقدام با هدف خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم در حوادث و فوریتهای پزشکی، انجام شده است.
رحیم سروری بابیان اینکه این آمبولانس مجهز به 20 نوع سیستم و دستگاههای پیشرفته می‌باشد، ونتیلاتور فول پارامتر توربو فن‌دار برقی، کلیه مدهای تنفسی حجمی و فشاری، دستگاه شوک قلبی با قابلیت عملکرد چندگانه، نمایشگر علایم حیاتی، سیستم کنترل فشار خون اتوماتیک، الکتروکاردیوگرافی 12لید کامل و دستگاه شوک اتوماتیک و نشانگر میزان فشار به قفسه ی سینه در هنگام ماساژ قلبی را از جمله قابلیتهای این آمبولانس ذکرکرد.
وی، همچنین کیف احیا شامل آمبوبگ در سه سایز، لارنگوسکوپ، کپسول اکسیژن پرتابل، ساکشن دستی، انواع لوله تراشه و فشار سنج ضد ضربه و گوشی پزشکی، جامبگ دارویی، گلوکوتر، چیراستریچر، ست زایمان، ست سوختگی، سیستم اکسیژن سانترال و سیستم ساکشن سانترال را از دیگر تجهیزات به کار گرفته شده در داخل این آمبولانس برشمرد.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 25 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    |    |
نظرات()