نخستین همایش چالشها و كاركردهای فرهنگی موبایل در گیلان برگزار شد
نخستین جشنواره عكسهای موبایلی و همایش چالشها و كاركردهای فرهنگی موبایل با عنوان "همراهان" روز پنجشنبه در رشت برگزار شد.
معاون آموزش و پژوهش حوزه هنری كشور در این همایش گفت: نمی توان حریف تكنولوژی شد بلكه بایستی به ارزشهای اسلامی و روشهای تربیتی جدید متوسل شد.
دكتر " مجید قدمی " افزود: تكنولوژی موبایل در ذات خود مثبت است اما بایستی با تربیت صحیح فرزندان ، آموزش ، معرفی الگو از آسیبهای اجتماعی این فناوری كاست.
وی اظهار كرد : بایستی خانواده ها را آموزش داد و رفتارهای فرزندان را مراقبت كرد.
وی تصریح كرد: نسل امروز نسلی است كه سووال می كند و اتفاقا حرفهای خوبی هم برای گفتن دارد بایستی مسایل را متناسب با ذائقه آنان برایشان توجیه كرد و از ایده های جدیدشان نیز درس گرفت.
معاون فرهنگی حوزه هنری گیلان گفت: این جشنواره با هدف شناسایی آسیبها و راهكارها و بررسی كاركردهای تلفن همراه به عنوان یك تكنولوژی جدید برگزار شده است.
" محمد پرحلم " در حاشیه برگزاری همایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بخش مقاله این همایش 88 مقاله از سراسر كشور به دبیرخانه ارسال شده است كه 10 مقاله برگزیده شد.
وی اظهار كرد: مقالات برگزیده این همایش در قالب كتاب به چاپ می رسد.
وی تصریح كرد: در بخش عكس جشنواره بیش از هشت هزار عكس از 800 شركت ـ كننده ارسال شده كه بیشترین آمار عكس ارسالی مربوط به موضوع " یك عكس یك آیین "است.
در این همایش مقالاتی با عنوان " آسیب شناسی پدیده رسانه ای نوین تلفن همراه، پیامدها و راهكارهای اجتماعی اصلاح و بازنگری " و همچنین " تاثیر تاثیر تلفن همراه برخانواده و جوانان " ارایه شد.
این همایش یك روزه باحضور جمعی ازمدیران استانی، كارشناسان و علاقه مندان به پژوهشهای علمی برگزار شد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: ارتباطات،     |
نظرات()