همشهری آنلاین- محمد رسولی:
شركت اپل توانست مجوز و گواهی لازم را از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا ( FCC)   برای آیفون دریافت کند.

 گوشی‌های تلفن همراه كه قصد دارند وارد بازار تلفن همراه آمریكا گردند می‌بایست  گواهی موسوم به چراغ سبز تعدیل را از FCC دریافت كنند.

بدین ترتیب به گفته ناتالی كریس، سخنگوی اپل، آیفون قبل از اتمام پروژه و نهایی شدن این مجوز را دریافت كرده و می‌تواند در آمریكا به فروش برسد و مشكلی از این جهت نخواهد داشت.

کریس همچنین زمان نهایی ورود آیفون به بازار را اواخر ژوئن(اوئل تیر) اعلام كرد.

آیفون تركیبی از یك گوشی تلفن همراه هوشمند و آی‌پاد (مدیا پلیر) شركت اپل است كه دارای یك صفحه مانیتور LCD از نوع قابل لمس است و كاربران می‌توانند دستورات خود را با لمس صفحه اجرا كنند. بسیاری از كارشناسان معتقدند كه آیفون می‌تواند ابزار فوق‌العاده‌ای باشد و كاربران زیادی را جذب كند و  از هنگامی که این ابزار توسط استیو جاب، مدیر اپل  معرفی شده، قیمت  سهام اپل به تناوب  افزایش یافته است.

 تنها ابزاری كه می‌تواند تا حدی رقیب آیفون باشد،گیزمو است .

جالب توجه اینكه مجوز FCC درست یك روز پس از جنجال یك سایت بر علیه آیفون، به این ابزار اعطا شد. روز گذشته بر روی  سایت EnGadget.com  مطلبی انتشار یافت كه در آن یك دروغ عجیب و غریب به آیفون نسبت داده شد و یك كاربر زمان ورود به بازار آن را سال آینده ذكر كرد.

این موضوع موجب ترس بسیاری از سرمایه‌گذاران این پروژه و كاربران علاقه‌مند گردید و حتی كاهش 4 درصدی سهام اپل را برای دقایقی حادث شد. اما این خبر با عكس‌العمل سریع مسئولان اپل مواجه گشت و آنها با تكذیب خبر اعلام كردند كه آیفون در زمان مقرر یعنی اواخر ژوئن (اوائل تیر) وارد بازار خواهد شد. سهام اپل نیز بلافاصله به حالت قبل خود بازگشت.

EnGadget.com سایتی است كه علاقه‌مندان نظرات شخصی و اخبار خود در زمینه ابزارهای سخت‌افزاری رایج را در آن قرار می‌دهند كه البته بسیاری از اخبار  آن غیرموثق و شایعه می‌باشد. اپل هنوز تصمیمی برای مقابله با این سایت نگرفته است

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: اخبار،     |
نظرات()