همشهری آنلاین-سید محمد تقی رسولی:
به‌دنبال انتشار گزارشی مبنی بر فشار بیش از حد اپل بر روی كارگران چینی برای تولید سریعتر Ipod ، اعلام كرد هیچ عجله و فشاری بر روی خط تولید این محصول وارد نكرده است.

این شركت همچنین اعلام كرد بدنبال عوامل انتشار این خبر خواهد بود و در صورت وجود هرگونه مشكل در كارخانه ، آن را برطرف خواهد كرد.

اپل از سال 2001 طی قراردادی با یك شركت چینی ، تولید Ipod را بر عهده این شركت قرارداده است . این عمل شركت اپل به منظور كاهش هزینه‌ها و تولید سریعتر محصول بوده است.

در طی ده سال اخیر بسیاری از شركتهای معتبر جهان ، كارخانه‌های خود را به چین انتقال داده‌اند تا با استفاده از نیروی كار ارزان و منابع و معادن موجود در این كشور ، از هزینه‌های خود كاسته و در نتیجه قیمت محصولات خود را كاهش دهند.

طبق گزارش منتشر شده ، شركت اپل و شركت چینی پیمانكار برای پیشرفت در تولید كارگران را با حقوق ماهیانه 50 دلار استخدام كرده و در شیفت‌های 15 ساعتی و شش روز در هفته از آنها استفاده می‌كند.

همچنین تعداد زیادی از نوجوانان نیز در این كارخانه‌ها به كار گرفته شده‌اند كه سن آنها پایین تر از حد ذكر شده در قانون كار میباشد.

اپل حدود 50 میلیون Ipod ‌را در سال 2001 و پیش از شروع تولید انبوه به فروش رسانده بود و همواره از تقاضای بازار عقب بوده است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: اپل،     |
نظرات()