دنیا را چه دیدید شاید یك روز شما هم جزو آن 500 نفری باشید كه روزانه گوشی تلفن همراهتان دزدیده می‌شود.

آن وقت شما نیاز دارید كه با ارائه شماره سریال 15 رقمی كه در داخل گوشی‌تان ثبت شده به كلانتری محل مراجعه كنید تا گوشی‌تان از طریق شبكه ردیابی شود. این شماره 15رقمی كه با 35 شروع می‌شود كمك می‌كند تا احتمالا گوشی‌تان بازگردانده شود. پس لطفا همین الان گوشی‌تان را خاموش كرده، پشت آن را باز كرده و این شماره را یادداشت كنید. این خبر را هم بخوانید.

به گفته‌ رئیس اداره‌ مشتركان مركزی شركت ارتباطات سیار روزانه حدود 450 تا 500 مورد گزارش و شكایت در رابطه با ردیابی گوشی‌های مفقوده و یا به سرقت رفته گزارش می‌شود. مجید طاهرنیا اظهار كرد: حدود 45 درصد از تقاضاها و درواقع شكایت‌هایی كه پیرامون گوشی‌های مفقوده و یا سرقتی گزارش می‌شود، شناسایی و ردیابی می‌شوند. وی درباره‌ مراحلی كه در زمان مفقود شدن گوشی‌ها باید طی شود گفت: مشتركان در این مواقع می‌توانند به یكی از مراجع قضائی یا انتظامی مراجعه كرده و شماره سریال 15 رقمی گوشی‌های خود را كه معمولا داخل گوشی و روی كارتن آن نوشته شده، اعلام كنند تا این مراجع نیز درخواست‌ها را به ما ارائه دهند.

طاهرنیا با تاكید بر اینكه IME یا شماره سریال به‌عنوان شناسنامه گوشی محسوب می‌شود و مشتركان باید این شماره را در جایی نگهداری و یادداشت كنند گفت: این شماره سریال 15 رقمی است كه معمولا با رقم 35 شروع می‌شود و با سیستم ردیابی كه در شركت ارتباطات سیار پیش‌بینی شده این شماره‌ها در سیكل ردیابی قرار گرفته و كنترل لازم در مورد آن صورت می‌گیرد. رئیس اداره مشتركان مركزی شركت ارتباطات سیارخطاب به مشتركان گفت: مشتركانی كه می‌خواهند گوشی تلفن همراه خریداری كنند باید حتما از نمایندگی‌های مجاز و با فاكتور خرید كنند و توجه داشته باشند حتما از گارانتی‌های معتبر خریداری كنند.

وی اظهار كرد: گوشی‌های بدون گارانتی و آنهایی كه به‌صورت قاچاق وارد می‌شوند به‌دلیل اینكه شماره سریالشان مشكل دارد، به جعل شماره سریال اقدام می‌كنند و این تقلبی است كه در مورد گوشی‌ها انجام می‌شود، بنابراین باید در این مورد دقت لازم صورت گیرد. طاهرنیا با بیان اینكه ساختمان شماره 2شركت ارتباطات سیار مسائل ردیابی گوشی‌های تلفن همراه را پیگیری می‌كند، گفت: ساختمان شماره 2در میدان ونك، خیابان ونك، پلاك 38 قرار دارد و مشتركان نیز می‌توانند بعد از ارائه درخواست خود به مراجع قضائی نامه مربوطه را به این آدرس بیاورند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 آذر 1388    | توسط: حمید ستوده    | طبقه بندی: گوشی،     |
نظرات()